Byty Sedlecká - krásné bydlení v Karlových Varech

Časté dotazy

Vše co potřebujete vědět, ale báli jste se zeptat.
Časté dotazy

Podívejte se na nejčastějsí otázky klientů.

 • Jaká je výše nákladů na provoz bytu za měsíc?
  Přesnou výši nákladů nemůžeme určit. Záleží na různých faktorech, jednak na Vaší náročnosti, na velikosti bytu, na početnosti Vaší domácnosti, dále i na Vašich požadavcích na tepelný komfort, který upřednostňujete doma. Nicméně bytový dům má energetický štítek B, tudíž byty jsou, co do nákladů mnohem úspornější, ve srovnání s běžnou zástavbou.

 • Jaké jsou typy smluv a kdy se uzavírají?
  1. Rezervační smlouva na byt, sklep a garážové stání - platnost rezervační smlouvy je 3 měsíce (poplatek je součástí celkové ceny). 
  2. Smlouva o smlouvě budoucí kupní - platba 10 % z celkové kupní ceny (zde je možnost si nejpozději vybrat i garážové stání a sklep).
  3. Kupní smlouva - doplatek kupní ceny po kolaudaci bytu.

 • Je součástí kupní ceny bytu garážové stání a sklep?
  Garážové stání a sklep nejsou zahrnuty v kupní ceně bytu, klient má možnost si vybrat, jaký sklep a parkovacící stání chce. Koupě sklepu a stání je však podmínkou.

 • Jaká je záruka na nové byty? A na co si dát při záruce pozor?
  Záruka na stavební práce v nových bytech je 24 měsíců. U dodávek výrobků a zařízení pro vybavení jednotek či společných částí Bytového domu je záruční doba stanovena jejich výrobci v záručních listech.

 • Kdo platí daň z nabytí nemovitých věcí?
  Daň z nabytí nemovitých věcí ve výši 4% v projektu Byty Sedlecká neplatíte při koupi bytu. Jedná se o novostavbu bytu a ta je od této daně osvobozena. 

 • Co jsou to ateliéry?
  Ateliér je nebytová jednotka, jeho součástí je koupelna i kuchyň. Prakticky má parametry běžné bytové jednotky, avšak z důvodu územního plánu, vyšší hlučnosti, menšího přírodního osvětlení, či jiných důvodů ve stavebním řízení, nemůže být zapsána v katastru nemovitostí jako bytová jednotka. Banky nicméně financují hypoptečním úvěrem pořízení takové jednotky stejně jako financují bytové jednotky.

 • Je možno mít v ateliéru trvalý pobyt?
  Ateliér není podle platného stavebního zákona bytovým prostorem, ovšem je charakterizován jako prostor nebytový. Co se týká možnosti ohlášení místa trvalého pobytu do nebytového prostoru, tak tuto možnost prozatím zákon bohužel nenabízí. Není tedy možno mít trvalý pobyt hlášený v ateliéru.

Zbývá 10 bytů na prodej

Zbývá posledních 10 bytů na prodej Vyberte si ten svůj....